Project #1: Стіни львівських будинків

  • 0

Project #1: Стіни львівських будинків

 

Молоді художники розписують віршами стіни в центрі Львова. Таку ідею подали активісти ГО «Проект номер один». Тож поетичними рядками прикрасили чотири будинки – на вулицях Ференца Ліста, Братів Рогатинців, Князя Романа та площі Музейній. А в п’ятницю, 29 серпня, художники взялись за ще два об’єкти – на вулицях Драгоманова та Лесі Українки.

Молоді художниці Олена та Христина готують стіну комплексу Собору Покрови Пресвятої Богородиці, аби нанести на неї фарбу. «Тут ми пишемо вірш Шевченка «Марія», він є релігійної тематики. Його обрав сам Митрополит. Відповідно ми корегувалися різними кириличними шрифтами, які використовували в Євангеліє, до прикладу. Щоправда, ми її дещо осучаснили», – розповіла художниця Олена.

На вул. Лесі Українки можна буде прочитати вірш Сергія Жадана. Художниця Ярина пояснює:малює рівним та однаковим шрифтом, розміри букв розрахувала завчасно. «Це ж побачать інші. Якщо буде гарно виглядати, ми так зможемо популяризувати українську мову та літературу серед перехожих».

Перший вірш автора Іздрика написали на вулиці князя Романа. «Вірш обирає власник стіни або сама стіна. Адже є певні розміри, де може вписатись конкретний вірш», – розповів співорганізатор ГО «Проект номер один» Юрій Кирилич.

Отож наразі львівські стіни вже прикрасили вірші Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Юрія Іздрика та Сергія Жадана. Аби реалізувати свою ідею, активісти отримали всі дозволи. Тепер мають і новий задум – розширити географію проекту: розписувати стіни в мікрорайонах. Але кажуть, що вибиратимуть лише непривабливі стіни.

Джерело: http://zaxid.net/news/showNews.do?stini_lvivskih_budinkiv_hudozhniki_rozpisuyut_virshami&objectId=1320583


Leave a Reply