У Львові відкрили меморіальну таблицю на честь письменника Юрка Покальчука

  • 0

У Львові відкрили меморіальну таблицю на честь письменника Юрка Покальчука

23 січня у Львові на вул. Друкарській, 10, де раніше час від часу жив відомий український письменник, перекладач, музикант Юрко Покальчук відкрили меморіальну таблицю на його честь. Юркові Покальчуку завтра б виповнилося 74 роки. У 2008 році через важку хворобу він помер.

Створення скляної пам’ятної таблиці із портретом письменника та інформацією про нього ініціювали громадське об’єднання “Проект №1″. Вулицю Друкарську обрали тому, що Юрко Покальчук тут знімав квартиру. Він часто сидів у кавярні на куті “Вірменка” разом із друзями. Взагалі він жив на три міста – у Києві, Львові та у Парижі.

“Покальчук так само багато зробив для львів’ян як для киян, він надихав та дарував свою творчість багатьом. Меморіальна таблиця нагадуватиме усім про цю видатну людину. Зібрати необхідні дозволи і зробити скляну таблицю вдалося за півроку, проблем не було. Через півроку фасад цього будинку будуть реставрувати – таблиця буде у галереї “Дзиґа” на той час, після ремонту встановимо нову, ще кращу”, – каже співзасновник ГО “Проект №1″ Ярослав Кирилич.

Під час відкриття звучали вірші та пісні Юрія Покальчука, перехожих пригощали шампанським та цукерками. О 18:00 у “Квартирі 35″ відбувся літературний вечір в його честь. Письменники Віктор Неборак, Юрко Іздрик, Галина Шиян читали уривків прози та поезії Юрка Покальчука. Гостям показали короткометражні відео Юрія Покальчука, слайд-шоу його світлин.

Стаття газети http://gazeta.ua


Leave a Reply