Monthly Archives: Лютий 2015

  • 0

У Львові відкрили меморіальну таблицю на честь письменника Юрка Покальчука

23 січня у Львові на вул. Друкарській, 10, де раніше час від часу жив відомий український письменник, перекладач, музикант Юрко Покальчук відкрили меморіальну таблицю на його честь. Юркові Покальчуку завтра б виповнилося 74 роки. У 2008 році через важку хворобу він помер.

Створення скляної пам’ятної таблиці із портретом письменника та інформацією про нього ініціювали громадське об’єднання “Проект №1″. Вулицю Друкарську обрали тому, що Юрко Покальчук тут знімав квартиру. Він часто сидів у кавярні на куті “Вірменка” разом із друзями. Взагалі він жив на три міста – у Києві, Львові та у Парижі.

“Покальчук так само багато зробив для львів’ян як для киян, він надихав та дарував свою творчість багатьом. Меморіальна таблиця нагадуватиме усім про цю видатну людину. Зібрати необхідні дозволи і зробити скляну таблицю вдалося за півроку, проблем не було. Через півроку фасад цього будинку будуть реставрувати – таблиця буде у галереї “Дзиґа” на той час, після ремонту встановимо нову, ще кращу”, – каже співзасновник ГО “Проект №1″ Ярослав Кирилич.

Під час відкриття звучали вірші та пісні Юрія Покальчука, перехожих пригощали шампанським та цукерками. О 18:00 у “Квартирі 35″ відбувся літературний вечір в його честь. Письменники Віктор Неборак, Юрко Іздрик, Галина Шиян читали уривків прози та поезії Юрка Покальчука. Гостям показали короткометражні відео Юрія Покальчука, слайд-шоу його світлин.

Стаття газети http://gazeta.ua


  • 0

Стіни міста стали “віршованими”

Команда молодих митців наносить слова відомих віршів на поверхні львівських будівель

На стіні львівської будівлі, що на вулиці князя Романа, з’явився напис – одне із недавніх поетичних творінь сучасного письменника Юрія Іздрика. І хоча слова про кохання і війну з його поезії “Молитва” кожен розуміє по-своєму, ці рядки сприймаються особливо символічнов умовах нинішньої ситуації в Україні… Навряд чи комусь спаде назвати віршування на стінах ванадалізмом, адже художники акуратно відтворили поезію на вибіленій попередньо стіні. Детальніше про таку новацію журналіст “Леополіса” розпитала організаторів проекту “Project #1″ Юрія Кирилача.

Взято з статті газети “Леополіс” продовження на фото

IMG_5098