Category Archives: Преса про нас

  • 0

Як на стінах Львова з’являються вірші

Project#1 — це громадська організація, однією з течій якої є розпис стін віршами. За словами автора ініціативи Юрія Кирилича перша ідея проекту була антивандальна, спрямована на популяризацію української культури і мови.

«Зараз ми зрозуміли, що ідея глибша: показати людям, що це наш спільний громадський простір про який ми всі повинні дбати. Ми забезпечуємо фарбами, пензликами, чаєм і моральною підтримкою під час робіт», — розповідає Юрій. Долучитись до проекту може кожен охочий.

Джерело: hromadske.tv Львів

http://www.hromadske.lviv.ua/yak-na-stinah-lvova-z-yavlyayutsya-virshi/842/

 


  • 0

Львівські стіни прикрасили віршами

У Львові вирішили привчити перехожих читати вірші і написали їх на стінах. Автори задуму запевняють — нам бракує високого мистецтва.

Взяти участь у проекті може кожен. Варто лише обрати для себе ту стіну, яка найбільше “проситься” бути прикрашеною віршами. Що саме писати вирішує художник. Кожен обирає близького по духу автора.

Хлопці і дівчата, які створювали цей проект, хотіли довести, що в українській поезії існує не тільки традиційна трійця Шевченко-Українка-Франко, але й геніальні поети Відродження і не менш талановитіші сучасності.

Джерело: Телеканал новин 24

http://24tv.ua/virshi_n626793


  • 0

Поетична альтернатива вандалізму

В 197 номері газети “День”, активіст ГО “Проект №1″ Остап Мицак розповів про те як зародився проект, а також про плани на майбутнє.

Джерело: http://www.day.kiev.ua/uk/article/fotoshtryh-ukrayinci-chytayte/pro-poetychnu-alternatyvu-vandalizmu

12063776_922832777786412_1834486671458606488_n


  • 0

У Львові побільшало вуличної поезії

На вулицях міста художники з групи Project#1 прикрасили стіни будівель поезіями Траса Шевченка, Лесі Українки, Василя Симоненка, Юрія Покальчука, Сергія Жадана, Івана Малковича, Ліни Костенко, Андрія “Кузьми” Кузьменка.

За два з половиною тижні митці створили близько п’ятнадцяти стріт-артів.

Так, на просп. Чорновола, 101 можна прочитати вірш Т. Шевченка “Ой чого ти почорніло, зеленеє поле?” поряд з яким зображено вежу Донецького аеропорту.

На вул. Валовій, Поповича та Гонти – уривки поезій Сергія Жадана; на вул. Шота Руставелі, 30 – уривок вірша Л.Костенко “Страшні слова, коли вони мовчать”; на вул. Каліча гора – уривок з “Напучування сільського вчителя” Івана Малковича, а куплет пісні Скрябіна “Сам собі Країна” – на розі вулиць Гавришкевича-Краківська.

Решту творінь можна побачити на вул. Друкарська 21 і 19, вул. Стефаника 6, на проспекті В. Чорновола 41 та вул. Вороного 3.

У проїзді Крива Липа, 1 наразі ще триває робота над стріт-артом.

Джерело: http://www.varianty.net/29933-u-lvovi-pobilshalo-vulychnoi-poezii

Screen Shot 2015-10-31 at 18.11.11


  • 0

У Львові відкрили меморіальну таблицю на честь письменника Юрка Покальчука

23 січня у Львові на вул. Друкарській, 10, де раніше час від часу жив відомий український письменник, перекладач, музикант Юрко Покальчук відкрили меморіальну таблицю на його честь. Юркові Покальчуку завтра б виповнилося 74 роки. У 2008 році через важку хворобу він помер.

Створення скляної пам’ятної таблиці із портретом письменника та інформацією про нього ініціювали громадське об’єднання “Проект №1″. Вулицю Друкарську обрали тому, що Юрко Покальчук тут знімав квартиру. Він часто сидів у кавярні на куті “Вірменка” разом із друзями. Взагалі він жив на три міста – у Києві, Львові та у Парижі.

“Покальчук так само багато зробив для львів’ян як для киян, він надихав та дарував свою творчість багатьом. Меморіальна таблиця нагадуватиме усім про цю видатну людину. Зібрати необхідні дозволи і зробити скляну таблицю вдалося за півроку, проблем не було. Через півроку фасад цього будинку будуть реставрувати – таблиця буде у галереї “Дзиґа” на той час, після ремонту встановимо нову, ще кращу”, – каже співзасновник ГО “Проект №1″ Ярослав Кирилич.

Під час відкриття звучали вірші та пісні Юрія Покальчука, перехожих пригощали шампанським та цукерками. О 18:00 у “Квартирі 35″ відбувся літературний вечір в його честь. Письменники Віктор Неборак, Юрко Іздрик, Галина Шиян читали уривків прози та поезії Юрка Покальчука. Гостям показали короткометражні відео Юрія Покальчука, слайд-шоу його світлин.

Стаття газети http://gazeta.ua


  • 0

Стіни міста стали “віршованими”

Команда молодих митців наносить слова відомих віршів на поверхні львівських будівель

На стіні львівської будівлі, що на вулиці князя Романа, з’явився напис – одне із недавніх поетичних творінь сучасного письменника Юрія Іздрика. І хоча слова про кохання і війну з його поезії “Молитва” кожен розуміє по-своєму, ці рядки сприймаються особливо символічнов умовах нинішньої ситуації в Україні… Навряд чи комусь спаде назвати віршування на стінах ванадалізмом, адже художники акуратно відтворили поезію на вибіленій попередньо стіні. Детальніше про таку новацію журналіст “Леополіса” розпитала організаторів проекту “Project #1″ Юрія Кирилача.

Взято з статті газети “Леополіс” продовження на фото

IMG_5098


  • 0

Project #1: Стіни львівських будинків

 

Молоді художники розписують віршами стіни в центрі Львова. Таку ідею подали активісти ГО «Проект номер один». Тож поетичними рядками прикрасили чотири будинки – на вулицях Ференца Ліста, Братів Рогатинців, Князя Романа та площі Музейній. А в п’ятницю, 29 серпня, художники взялись за ще два об’єкти – на вулицях Драгоманова та Лесі Українки.

Молоді художниці Олена та Христина готують стіну комплексу Собору Покрови Пресвятої Богородиці, аби нанести на неї фарбу. «Тут ми пишемо вірш Шевченка «Марія», він є релігійної тематики. Його обрав сам Митрополит. Відповідно ми корегувалися різними кириличними шрифтами, які використовували в Євангеліє, до прикладу. Щоправда, ми її дещо осучаснили», – розповіла художниця Олена.

На вул. Лесі Українки можна буде прочитати вірш Сергія Жадана. Художниця Ярина пояснює:малює рівним та однаковим шрифтом, розміри букв розрахувала завчасно. «Це ж побачать інші. Якщо буде гарно виглядати, ми так зможемо популяризувати українську мову та літературу серед перехожих».

Перший вірш автора Іздрика написали на вулиці князя Романа. «Вірш обирає власник стіни або сама стіна. Адже є певні розміри, де може вписатись конкретний вірш», – розповів співорганізатор ГО «Проект номер один» Юрій Кирилич.

Отож наразі львівські стіни вже прикрасили вірші Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Юрія Іздрика та Сергія Жадана. Аби реалізувати свою ідею, активісти отримали всі дозволи. Тепер мають і новий задум – розширити географію проекту: розписувати стіни в мікрорайонах. Але кажуть, що вибиратимуть лише непривабливі стіни.

Джерело: http://zaxid.net/news/showNews.do?stini_lvivskih_budinkiv_hudozhniki_rozpisuyut_virshami&objectId=1320583